Działa leczniczo nie tylko na ciało, ale również na ducha, dzięki czemu po zabiegu jest się odprężonym nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Gwarantuje rozluźnienie i ma nieocenione działanie lecznicze.
Masaż jest także specjalistycznym zabiegiem z dziedziny rehabilitacji wykonywanym przy wielu jednostkach chorobowych oraz bólowych. Można go traktować również w kategoriach doskonałej profilaktyki prozdrowotnej kręgosłupa – zwiększa on elastyczność mięśni, pobudza krążenie, przyspiesza przemianę materii i ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy.
Pobudza krążenie krwi, odżywia skórę sprawiając, że robi się ona jędrniejsza, jak również powoduje rozluźnienie mięśni.
Czyli masaż całego ciała tzn. pleców, klatki piersiowej i brzucha, rąk, nóg i szyi. Doskonale relaksuje i regeneruje
Działania, które stosuje się w celu leczenia konkretnych chorób, zmniejszania nasilenia objawów lub zapobiegania chorobom.
Przeznaczony jest zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie, którym zależy na szybkiej regeneracji po przebytym treningu czy innej, intensywnej aktywności fizycznej.
Fantastycznie działa w przypadku rwy kulszowej lub ramiennej, zespołach bólowych i przeciążeniowych oraz bólach spowodowanych siedzącym trybem życia.
Celem tego masażu jest obniżenie napięcia, zmniejszenie bólu, przywrócenie prawidłowej długości mięśnia poddanego zabiegowi, stymulacja receptorów czucia głębokiego
Jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, przyspiesza procesy relaksacyjne, zwiększa wysiłkową organizmu, terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami.
Jest klasycznym zabiegiem leczniczym wykonywanym przy zanikach mięśniowych, w rehabilitacji pourazowej i pochorobowej. Zadaniem zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi.
Głównym celem tego rodzaju masażu jest rozładowanie napięcia mięśniowego, dzięki czemu osłabia uczucie bólu towarzyszące urazom tkanki mięśniowej i nadmiernemu napięciu układu nerwowego. Korzystnie oddziałuje na układ nerwowy.
Ta technika masażu wykorzystuje próżniowe zasysanie skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Masaż bańką chińską oprócz zastosowania leczniczego wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości, ma również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie. Masowaniu poddawane są głównie plecy, a jeśli wykonujemy masaż antycellulitowy to masażowi podlegają pośladki, uda oraz ramiona.
Inaczej masaż uciskowy, wykonywany w formie przepychającej (przesuwającej, wyciskającej, tłoczącej) a jego głównym zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Celem drenażu jest przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków zapalnego, chłonnego, zastoinowego lub onkotycznego oraz przyspieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii (toksyn). Jest też stosowany w celu pozbycia się cellulitu.
Nazwa tej techniki mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na tkanki położone głębiej ale w rzeczywistości metoda ta okazuję się wyjątkowo delikatna i subtelna. W zależności od potrzeb masaż może być bardzo powierzchowny skupiający się na tkankach powierzchownych, bądź tych położonych dużo głębiej. Jest to bardzo popularna forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu (i nie tylko).